Greenway: do końca roku 40 stacji ładowania

Greenway: do końca roku 40 stacji ładowania
Rafał Czyżewski, prezes zarządu Greenway Infrastructure Poland
REKLAMA

Greenway Infrastructure Poland zapowiada uruchomienie do końca roku kilkudziesięciu stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Firma rozpoczęła właśnie wprowadzanie kart zbliżeniowych umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych w swojej sieci. W okresie przejściowym, we wrześniu 2017 r., ładowanie nie wymaga żadnej autoryzacji.

Spółka zapewnia, że dzięki wydaniu kart ich posiadacze nie będą już musieli podawać numeru PIN przy każdym ładowaniu samochodu. Proces identyfikacji i autoryzacji będzie przebiegał w sposób zbliżeniowy.

– Nasza sieć rośnie. Tylko do końca roku ma powstać prawie 40 nowych stacji ładowania. Przejście na nowy sposób autoryzacji jest konieczne ze względu na rozbudowę sieci. Zależy nam także na tym, by proces ładowania był łatwy i prosty dla kierowców. Stąd też, żeby pozwolić im oswoić się ze zmianą, zdecydowaliśmy, że w okresie przejściowym nie będziemy w ogóle wymagać na naszych stacjach autoryzacji – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland.

Greenway zapewnia, że do wszystkich dotychczas zarejestrowanych ok. 350 użytkowników systemu karty zostaną przesłane pocztą. Cały proces może potrwać do kilku tygodni. Nowi użytkownicy, którzy od teraz dokonają rejestracji na stronie spółki, od razu dostaną kartę RFID. Karty do końca września mają pozostać nieaktywne, a ładowanie nie będzie wymagać autoryzacji. Natomiast od 1 października z usług sieci Greenway będą mogli korzystać jedynie posiadacze kart.

Jak dotąd w Polsce ładowanie samochodów we wszystkich punktach Greenway jest bezpłatne. Po wprowadzeniu opłat kierowca będzie mógł podpiąć do swego konta w systemie Greenway kartę bankową, co pozwoli na zamknięcie procesu autoryzacji i płatności jednym ruchem. Firma planuje uruchomienie usługi płatnej na początku 2018 r. Szczegółowy cennik ma zostać przedstawiony do końca tego roku.

Karta pozwoli ładować auta w sieci Greenway na terenie całej Polski. Po wprowadzeniu usługi płatnej, za pomocą karty będzie można korzystać także z ładowania na urządzeniach zarejestrowanych w sieci e-clearing.net, jednej z największych sieci roamingu usług ładowania dla pojazdów elektrycznych w Europie – m.in. w Niemczech, Belgii, Szwecji, Danii, Austrii i Słowacji. Dla klientów Greenway ma to oznaczać swobodny dostęp do blisko 4,5 tysiąca punktów ładowania na terenie Europy.

Cała planowana sieć stacji ładowania Greenway w Polsce ma powstać do połowy 2020 roku. Spółka zapewnia, że stacje powstaną w sąsiedztwie centrów handlowych, stacji benzynowych czy restauracji  oraz przy głównych drogach.

Greenway Infrastructure Poland jest częścią międzynarodowej grupy Voltia, działającej w obszarze elektromobilności. Obecnie realizowana sieć ładowania jest finansowana ze środków unijnych, w ramach instrumentu Łącząc Europę. Spółka planuje także rozwój sieci wraz z zainteresowanymi partnerami. Oprócz usług ładowania, firma chce świadczyć także usługę zarządzania infrastrukturą ładowania na zlecenie innych podmiotów.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
dziękuję za EV |
Najtańsza obecnie komunikacja = LPG.

Giełda OZE

Pompa ciepła All in one 3-12,4 kW

Najciekawsza z naszej oferty pompa ciepła ,z racji na rozwiązanie techniczne Cena netto /sztuka 9 czytaj dalej...

Analiza opłacalności farm PV – 385 za 1 MWh w aukcji jesień 2018 – czy to się opłaca ?

Czy Wiesz jaki wpływ na opłacalność farmy fotowoltaicznej ma limit pomocy publicznej, czy cena 385 z czytaj dalej...

1 MW na gotowo od 650.000,00 € / 2.790.000,00 PLN

Z nasza firma budowa instalacji PV o mocy od 1MW kosztuje 650.000,00 €. Zapraszamy do wspolpracy : czytaj dalej...

SZUKAM EKIP do montażu KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszków, woj, Śląskie czytaj dalej...