PGE Obrót sprawdzi samochody elektryczne

PGE Obrót sprawdzi samochody elektryczne
Fot. PGE Obrót
REKLAMA

W tym tygodniu pracownicy rzeszowskiego oddziału spółki PGE Obrót rozpoczęli testy samochodów elektrycznych. Akcja jest częścią projektu realizowanego przez spółkę PGE Nowa Energia, popularyzującego samochody elektryczne w ruchu miejskim. Pracownicy mają możliwość zapoznania się z takimi autami. Korzystają z nich realizując swoje służbowe zadania na terenie Rzeszowa i najbliższych okolicinformuje Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

PGE podpisała listy intencyjne z władzami samorządowymi kilku miast, w tym Rzeszowa, dotyczące współpracy przy realizacji pilotażowego projektu „e-Mobility”.  Zajmuje się nim właśnie spółka PGE Nowa Energia, która wspólnie z samorządami chce rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.

Podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu Forum Ekonomicznego w Krynicy wiceprezes PGE SA ds. innowacji Paweł Śliwa prezentował samorządowcom ofertę w zakresie rozwoju elektromobilności, podkreślając, że wdrożenie pilotaży w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwi wypracowanie optymalnego kształtu współpracy.

Spółka zapowiadała kilka miesięcy temu, że jesienią uruchomi pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych, które mają stanąć w Łodzi.

W ramach publicznych stacji PGE ma oferować ładowanie prądem stałym z mocą 50 kW. Czas ładowania do 80 proc. baterii samochodu ma wynosić około 20-30 minut. W drugim przypadku oferowane ma być ładowanie prądem przemiennym najczęściej o mocy 3,3 kW, 11 kW oraz 22 kW. Czas ładowania samochodu ma sięgać 4-8 godzin.

W tym zakresie prowadzona jest również współpraca z Rzeszowem, Łodzią, Lublinem i Krakowem. W przypadku tego ostatniego miasta PGE zapowiedziało uruchomienie 15 szybkich stacji ładowania.

PGE zapowiedziało wcześniej opracowanie systemu zachęt dla posiadaczy samochodów elektrycznych m.in. preferencyjne stawki dla klientów za sesje ładowania na publicznych stacjach ładowania oraz preferencyjne stawki użytkowania wolnych stacji ładowania dla klientów flotowych w pierwszym roku umowy. PGE sygnalizowało również wprowadzenie usługi leasingu elektryków

Podczas ubiegłotygodniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy pojawiły się informacje, zgodnie z którymi PGE miałoby nawet w planach produkcję, przy współpracy z H. Cegielski-Poznań, własnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Podobno PGE ma zamiar w przyszłym miesiącu prowadzić testy nowości- czyli koła własnej innowacyjnej konstrukjcji. Jeżeli koło skonstruowane przez PGE spełni pokladane w nim nadzieje - PGE ma plany komerjalizajci tego wynalazku. Zamierza też na ten cel pozyskać fundusze z UE co z pewnośią przyspieszy wdrożenie.
Kd |
To tak jak w latach 90 tych: TPSA - sprawdzi telefony komórkowe! haha
Luis |
Podobno PGE ma zamiar sprowadzic ze Skandynawi kamien do przyciskiwania deski w beczce z kapusta w celu sprawdzenia czy spelni pokladane w nim nadzieje.
Real |
Jeszcze długo samochody elektryczne nie będą konkurencyjne do spalinowych. Aby mogły z nimi zacząć konkurować, musiałyby spełniać nast. parametry : 1.) Cena zakupu nie więcej niż 50k, 2.) Cena zakupu nowej baterii nie więcej niż 20k, 3.) utrzymanie pojemności nie mniejszej niż 80% nowej baterii w ciągu minimum 96 mies. 4.) Cena 1kW energii do ładowania nie więcej niż 0,5 zł, 5.) Zużycie energii na 100 km nie więcej niż 18 kWh. 6.) REALNY zasięg na jednym ładowaniu nie mniej niż 300 km. Jak na razie, żaden samochód elektryczny na świecie nie spełnia tych parametrów i jeszcze długo nie spełni.

Giełda OZE

kupię spółkę z koncesją URE na obrót energią

Kupię spółkę z ważną koncesją na obrót energią. Najchętniej bez działalności operacyjnej. Oferty z d czytaj dalej...

Przyjmiemy zlecenia montażu instalacji PV

Doświadczona ekipa monterska poszukuje zleceń budowy PV na terenie i bliskiej odległości od woj. łód czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV w całej Polsce

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV w całej Polsce. Wymagana powierzchnia działki min czytaj dalej...

Poszukiwane tereny pod fotowoltaikę

Wydzierżawię niezacieniony teren ok. 2 ha gorszej klasy ziemi (IV, V, VI klasa) pod instalację foto czytaj dalej...