Tesla odblokowała pełną pojemność akumulatorów

Tesla odblokowała pełną pojemność akumulatorów
Sieć stacji ładowania Tesli na Florydzie. Fot. Tesla
REKLAMA

Amerykański producent samochodów elektrycznych chce w ten sposób pomóc w ewakuacji właścicielom elektrycznych Tesli w regionach zagrożonych huraganem Irma.

Tradycyjnie możliwość rozładowania baterii jest blokowana do określonego poziomu pojemności – z reguły do 80 proc., aby w ten sposób przedłużyć ich żywotność.

Wobec dramatycznych wydarzeń na Florydzie i ewakuacją mieszkańców w związku z huraganem Irma firma Elona Muska zdecydowała się na zdjęcie „blokady”, aby w ten sposób pomóc w ewakuacji z terenów, przez które przechodzi huragan Irma.

Odblokowanie pełnej pojemności baterii litowo-jonowych w elektrycznych Teslach było możliwe bez konieczności skierowania samochodów do serwisu, a producent elektryków z Kalifornii dokonał tego zdalnie poprzez zaktualizowanie oprogramowania.

Zdjęcie blokady umożliwi właścicielom Modelu S i X, którzy mieli do dyspozycji 60 kilowatogodzin, wykorzystanie dodatkowych 15 kWh zmagazynowanych w akumulatorze. To ma się przełożyć na przejechanie dodatkowych 30-40 mil (około 48-64 km).

W standardowych przypadkach właściciele Tesli muszą płacić za opcję zdjęcia blokady umożliwiającej wykorzystanie dodatkowej pojemności 15 kWh. To koszt od 4,5 do 9 tys. dolarów w zależności od modelu auta i terminu aktualizacji.

W związku z huraganami w południowo-wschodniej części USA amerykański producent wprowadził taką możliwość nieodpłatnie. Aktualizacja dla klientów Tesli na Florydzie będzie dostępna do 16 września. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekty PV na terenie całej Polski

Kupię projekty PV na terenie całej Polski na każdym etapie realizacji. Proszę o przesyłanie dokument czytaj dalej...

Wydzierżawię grunty pod fotowoltaikę

Poszukuję do wydzierżawienia gruntów pod instalację fotowoltaiczne na terenie całego kraju. Mile wid czytaj dalej...

kupię PV z aukcjami

Jestem zainteresowany kupnem projektów PV z wygranymi aukcjami. Radosław Włodarczyk czytaj dalej...

Oferuję zespół monterów pv

Oferuję zespół 8 doświadczonych monterów instalacji pv. Instalatorzy posiadają doświadczenie przy p czytaj dalej...