Tesla odblokowała pełną pojemność akumulatorów

Tesla odblokowała pełną pojemność akumulatorów
Sieć stacji ładowania Tesli na Florydzie. Fot. Tesla
REKLAMA

Amerykański producent samochodów elektrycznych chce w ten sposób pomóc w ewakuacji właścicielom elektrycznych Tesli w regionach zagrożonych huraganem Irma.

Tradycyjnie możliwość rozładowania baterii jest blokowana do określonego poziomu pojemności – z reguły do 80 proc., aby w ten sposób przedłużyć ich żywotność.

Wobec dramatycznych wydarzeń na Florydzie i ewakuacją mieszkańców w związku z huraganem Irma firma Elona Muska zdecydowała się na zdjęcie „blokady”, aby w ten sposób pomóc w ewakuacji z terenów, przez które przechodzi huragan Irma.

Odblokowanie pełnej pojemności baterii litowo-jonowych w elektrycznych Teslach było możliwe bez konieczności skierowania samochodów do serwisu, a producent elektryków z Kalifornii dokonał tego zdalnie poprzez zaktualizowanie oprogramowania.

Zdjęcie blokady umożliwi właścicielom Modelu S i X, którzy mieli do dyspozycji 60 kilowatogodzin, wykorzystanie dodatkowych 15 kWh zmagazynowanych w akumulatorze. To ma się przełożyć na przejechanie dodatkowych 30-40 mil (około 48-64 km).

W standardowych przypadkach właściciele Tesli muszą płacić za opcję zdjęcia blokady umożliwiającej wykorzystanie dodatkowej pojemności 15 kWh. To koszt od 4,5 do 9 tys. dolarów w zależności od modelu auta i terminu aktualizacji.

W związku z huraganami w południowo-wschodniej części USA amerykański producent wprowadził taką możliwość nieodpłatnie. Aktualizacja dla klientów Tesli na Florydzie będzie dostępna do 16 września. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

kupię spółkę z koncesją URE na obrót energią

Kupię spółkę z ważną koncesją na obrót energią. Najchętniej bez działalności operacyjnej. Oferty z d czytaj dalej...

Przyjmiemy zlecenia montażu instalacji PV

Doświadczona ekipa monterska poszukuje zleceń budowy PV na terenie i bliskiej odległości od woj. łód czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV w całej Polsce

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV w całej Polsce. Wymagana powierzchnia działki min czytaj dalej...

Poszukiwane tereny pod fotowoltaikę

Wydzierżawię niezacieniony teren ok. 2 ha gorszej klasy ziemi (IV, V, VI klasa) pod instalację foto czytaj dalej...