Białoruś też chce mieć swoją Teslę

Białoruś też chce mieć swoją Teslę
Fot. Steve Jurvetson, flickr cc
REKLAMA

Aleksander Łukaszenka przetestował elektryczną Teslę. Spodobała mu się tak bardzo, że ogłosił projekt budowy białoruskiego samochodu elektrycznego. 

Jak informuje białoruska agencja informacyjna BelTA, prezydent Aleksander Łukaszenka odbył testową jazdę elektryczną Teslą Model S i, będąc pod wrażeniem tego auta, zlecił inżynierom rozpoczęcie prac nad białoruskim samochodem elektrycznym.

Na konferencji poświęconej planom budowy białoruskiego samochodu elektrycznego Łukaszenka podkreślił, że „cały świat jest zajęty budową i wdrażaniem aut elektrycznych, w tym Wielka Brytania, Niemcy i USA”.

Świat idzie w tym kierunku. Amerykanie stworzyli super samochód. Świetna robota. Tesla zbudowała wspaniały samochód – powiedział białoruski prezydent.

Mówiąc o wrażeniach z przejazdu Teslą, Łukaszenka ocenił, że „przyspiesza w takim tempie, że zostawia daleko z tyłu wszystkie niemieckie samochody z tradycyjnymi silnikami”.

Tesla przyspiesza jak rakieta, a nawet lepiej. 100 km na godzinę w 2,5 sekundy. Byłem ciekawy trakcji. Okazało się, że trakcja jest idealna – powiedział Łukaszenka cytowany przez agencję BelTa.

Kreśląc plany budowy białoruskiego samochodu elektrycznego Aleksander Łukaszenka zaznaczył, że Tesla powinna być punktem odniesienia dla białoruskich inżynierów.

BelTa zaznacza, że Białorusini już pracują nad elektrycznym autem, na razie wzorując się na chińskich modelach Geely.

Oceniając prototypy elektryka zbudowanego na Białorusi, Łukaszenka zaznaczył, że nie zna szczegółów technicznych, ale z zewnątrz to auto wygląda „przyzwoicie”.

Zwracając się do inżynierów pracujących nad białoruskim autem elektrycznym Łukaszenka powiedział: – Jak na razie wasze obietnice z jednej strony mnie inspirują, a z drugiej martwią. Jeśli możemy zbudować najlepszą na świecie baterię, to dlaczego tego nie robimy. Czego nam brakuje? Ludzi, pieniędzy, kompetencji? Trzeb to robić natychmiast – powiedział białoruski prezydent (cyt. za BelTA).

Przy okazji białoruski prezydent odniósł się do budowanej na Białorusi elektrowni jądrowej. – Na szczęście jesteśmy częścią trendu. Obecnie globalne trendy to czyste technologie, auta, pociągi i zastępowanie węglowodorów czystymi paliwami. Elektryczność to jedno z najczystszych paliw – ocenił Aleksander Łukaszenka. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
zb1g |
No cóż. Pozostaje się oswajać z myślą, iż będziemy w samym ogonie, nawet za Białorusią.
mati |
eee... czytałem o tym już dawno. Stary news :-) http://www.motomagazyn.com/aktualnosci/elektromobilnosc-po-bialorusku/

Giełda OZE

zestaw PV 10 kw najtaniej

Sprzedam używany zestaw PV 10kw . W skład zestawu wchodzą panele + inwerter . Atrakcyjna cena za cał czytaj dalej...

Moduły fotowoltaiczne Amerisolar Sprzedam

Proponujemy do sprzedaży moduły Amerisolar. Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy dystrybut czytaj dalej...

3kW OFF GRID /ON GRID :zestawy hybrydowe PV: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zabezpiecz czytaj dalej...

SPRZEDAM PRĄD

Sprzedam energię elektryczną z farmy wiatrowej. Produkcja 3000-5000 MW rocznie. Preferowana stała ce czytaj dalej...