1/5 Polaków rozważa zakup auta elektrycznego

1/5 Polaków rozważa zakup auta elektrycznego
Fot. innogy
REKLAMA

„Puls Biznesu” podaje, powołując się na wyniki badania opinii publicznej wykonanego dla innogy Polska, że 19 proc. Polaków i 31 proc. polskich firm głównie średnich i dużych planuje zakup samochodu elektrycznego w ciągu najbliższych trzech lat.

Cytowany przez „PB” Artur Stawiarski z innogyy Polska zakłada, że obecnie w Polsce jest ok. 1,6 tys. samochodów elektrycznych, a ich liczba może się podwajać co 18-24 miesiące. Dodatkową zachętą ma być przygotowana przez rząd ustawa o elektromobilności.

Innogy Polska to prekursor w budowie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Pierwszą stację innogy Polska (wcześniej RWE Polska) otworzył w listopadzie 2009 r. w swojej warszawskiej siedzibie. Energia dla tej stacji pochodzi częściowo z należącej do koncernu instalacji fotowoltaicznej.

Obecnie w Warszawie innogy Polska posiada 12 dwugniazdkowych, ogólnodostępnych i bezpłatnych punktów ładowania elektryków. Moc każdego wynosi po 22 kW. Do tego dochodzą uruchomione przez innogy w Krakowie 2 bezpłatne stacje ładowania, każda o mocy 11 kW, które znajdują się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.

W ciągu 5 lat z udziałem warszawskich stacji ładowania innogy wykonano w sumie ok. 5 tysięcy ładowań, z czego 80 proc. wykonano tylko w ubiegłym roku. Więcej na ten temat w artykule: Rośnie wykorzystanie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
sol |
A reszta rozważa zakup jakiegoś chateau nad Loarą albo na Lazurowym Wybrzeżu. A może jakiś Maybach dla Zośki, a ty szwagier co rozważasz, no nad czym tak myślisz? Kto twierdzi, że Polacy są bez kasy?
IXI |
Rozważać to sobie można. Ja też rozważam zakup Tesli ale dopiero wtedy, gdy mnie będzie na to stać - więc być może nigdy.
ghj |
Ale 99,9 % polaków nie stać na auto elektryczne w zamian ściąga od niemca 20 letniego diesla! haha
D |
Ja też planuję kupić zdalnie sterowanego samochodu na baterie dla mojego dziecka.

Giełda OZE

Projekt PV 1MW z prekwalifikacją

Sprzedam Projekt lub spółka celowa 1MW , wybudowany słup i złącze , dzierżawa 2,3 ha z możliwością czytaj dalej...

Zestawy PV hybrydowe ON/OFF GRID: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody i nie możesz korzystać z urządzeń elektrycznych? Mamy na to sposób: czytaj dalej...

Trafostacja 0.96MW

szukamy wykonawca zaprojektować, budować i połączyć do sieci PV trafostację 0,96MW w okolicach Suw czytaj dalej...

Firma z doświadczeniem w montażu instalacji PV przyjmie zlecenia

Firma EKO WIND przyjmie zlecenia na montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie woj. mazowieckiego czytaj dalej...