1/5 Polaków rozważa zakup auta elektrycznego

1/5 Polaków rozważa zakup auta elektrycznego
Fot. innogy
REKLAMA

„Puls Biznesu” podaje, powołując się na wyniki badania opinii publicznej wykonanego dla innogy Polska, że 19 proc. Polaków i 31 proc. polskich firm głównie średnich i dużych planuje zakup samochodu elektrycznego w ciągu najbliższych trzech lat.

Cytowany przez „PB” Artur Stawiarski z innogyy Polska zakłada, że obecnie w Polsce jest ok. 1,6 tys. samochodów elektrycznych, a ich liczba może się podwajać co 18-24 miesiące. Dodatkową zachętą ma być przygotowana przez rząd ustawa o elektromobilności.

Innogy Polska to prekursor w budowie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Pierwszą stację innogy Polska (wcześniej RWE Polska) otworzył w listopadzie 2009 r. w swojej warszawskiej siedzibie. Energia dla tej stacji pochodzi częściowo z należącej do koncernu instalacji fotowoltaicznej.

Obecnie w Warszawie innogy Polska posiada 12 dwugniazdkowych, ogólnodostępnych i bezpłatnych punktów ładowania elektryków. Moc każdego wynosi po 22 kW. Do tego dochodzą uruchomione przez innogy w Krakowie 2 bezpłatne stacje ładowania, każda o mocy 11 kW, które znajdują się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.

W ciągu 5 lat z udziałem warszawskich stacji ładowania innogy wykonano w sumie ok. 5 tysięcy ładowań, z czego 80 proc. wykonano tylko w ubiegłym roku. Więcej na ten temat w artykule: Rośnie wykorzystanie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
sol |
A reszta rozważa zakup jakiegoś chateau nad Loarą albo na Lazurowym Wybrzeżu. A może jakiś Maybach dla Zośki, a ty szwagier co rozważasz, no nad czym tak myślisz? Kto twierdzi, że Polacy są bez kasy?
IXI |
Rozważać to sobie można. Ja też rozważam zakup Tesli ale dopiero wtedy, gdy mnie będzie na to stać - więc być może nigdy.
ghj |
Ale 99,9 % polaków nie stać na auto elektryczne w zamian ściąga od niemca 20 letniego diesla! haha
D |
Ja też planuję kupić zdalnie sterowanego samochodu na baterie dla mojego dziecka.

Giełda OZE

Kupię projekty PV na terenie całej Polski

Kupię projekty PV na terenie całej Polski na każdym etapie realizacji. Proszę o przesyłanie dokument czytaj dalej...

Wydzierżawię grunty pod fotowoltaikę

Poszukuję do wydzierżawienia gruntów pod instalację fotowoltaiczne na terenie całego kraju. Mile wid czytaj dalej...

kupię PV z aukcjami

Jestem zainteresowany kupnem projektów PV z wygranymi aukcjami. Radosław Włodarczyk czytaj dalej...

Oferuję zespół monterów pv

Oferuję zespół 8 doświadczonych monterów instalacji pv. Instalatorzy posiadają doświadczenie przy p czytaj dalej...