Zgoda KE na dopłaty do stacji ładowania w Czechach

Zgoda KE na dopłaty do stacji ładowania w Czechach
Fot. Gramwzielone.pl
REKLAMA

Komisja Europejska zatwierdziła notyfikowany przez rząd Czech system wsparcia mający na celu budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Pomoc publiczna będzie dostępna również w zakresie inwestycji w infrastrukturę uzupełniania paliwa w innych, niskoemisyjnych technologiach transportu.

Budżet przygotowanego przez czeski rząd programu wynosi 44,5 mln euro i powinien zostać wydany w ciągu sześciu lat. Dofinansowana przez Pragę infrastruktura ma objąć całe Czechy.

Cel to inwestycje w publicznie dostępne stacje ładowania energią elektryczną i uzupełniania alternatywnych paliw – w tym wodoru czy LNG.

Firmy chcące zbudować na terenie Czech stacje do ładowania samochodów elektrycznych będą mogły aplikować o dofinansowanie w czterech przetargach, które przeprowadzą czeskie władze.

– Czeski system to kolejny dobry przykład tego, jak państwa członkowskie mogą przyczyniać się do walki z globalnym ociepleniem. System będzie promować wykorzystanie alternatywnych paliw i redukcję szkodliwych emisji, i zachęci konsumentów i biznes do wykorzystania zielonego transportu bez niesprawiedliwego zakłócania konkurencji – komentuje unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Wcześniej, w lutym br., Bruksela zgodziła się na pomoc publiczną w ramach programu budowy stacji ładowania, który zgłosił rząd Niemiec. Budżet tego programu, przewidzianego na lata 2017-19, jest kilkukrotnie wyższy i sięga 300 mln euro. Dzięki temu powstać ma 15 tys. stacji ładowania. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...