Zgoda KE na dopłaty do stacji ładowania w Czechach

Zgoda KE na dopłaty do stacji ładowania w Czechach
Fot. Gramwzielone.pl
REKLAMA

Komisja Europejska zatwierdziła notyfikowany przez rząd Czech system wsparcia mający na celu budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Pomoc publiczna będzie dostępna również w zakresie inwestycji w infrastrukturę uzupełniania paliwa w innych, niskoemisyjnych technologiach transportu.

Budżet przygotowanego przez czeski rząd programu wynosi 44,5 mln euro i powinien zostać wydany w ciągu sześciu lat. Dofinansowana przez Pragę infrastruktura ma objąć całe Czechy.

Cel to inwestycje w publicznie dostępne stacje ładowania energią elektryczną i uzupełniania alternatywnych paliw – w tym wodoru czy LNG.

Firmy chcące zbudować na terenie Czech stacje do ładowania samochodów elektrycznych będą mogły aplikować o dofinansowanie w czterech przetargach, które przeprowadzą czeskie władze.

– Czeski system to kolejny dobry przykład tego, jak państwa członkowskie mogą przyczyniać się do walki z globalnym ociepleniem. System będzie promować wykorzystanie alternatywnych paliw i redukcję szkodliwych emisji, i zachęci konsumentów i biznes do wykorzystania zielonego transportu bez niesprawiedliwego zakłócania konkurencji – komentuje unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Wcześniej, w lutym br., Bruksela zgodziła się na pomoc publiczną w ramach programu budowy stacji ładowania, który zgłosił rząd Niemiec. Budżet tego programu, przewidzianego na lata 2017-19, jest kilkukrotnie wyższy i sięga 300 mln euro. Dzięki temu powstać ma 15 tys. stacji ładowania. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekt PV 1MW z prekwalifikacją

Sprzedam Projekt lub spółka celowa 1MW , wybudowany słup i złącze , dzierżawa 2,3 ha z możliwością czytaj dalej...

Zestawy PV hybrydowe ON/OFF GRID: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody i nie możesz korzystać z urządzeń elektrycznych? Mamy na to sposób: czytaj dalej...

Trafostacja 0.96MW

szukamy wykonawca zaprojektować, budować i połączyć do sieci PV trafostację 0,96MW w okolicach Suw czytaj dalej...

Firma z doświadczeniem w montażu instalacji PV przyjmie zlecenia

Firma EKO WIND przyjmie zlecenia na montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie woj. mazowieckiego czytaj dalej...