Zgoda KE na dopłaty do stacji ładowania w Czechach

Zgoda KE na dopłaty do stacji ładowania w Czechach
Fot. Gramwzielone.pl
REKLAMA

Komisja Europejska zatwierdziła notyfikowany przez rząd Czech system wsparcia mający na celu budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Pomoc publiczna będzie dostępna również w zakresie inwestycji w infrastrukturę uzupełniania paliwa w innych, niskoemisyjnych technologiach transportu.

Budżet przygotowanego przez czeski rząd programu wynosi 44,5 mln euro i powinien zostać wydany w ciągu sześciu lat. Dofinansowana przez Pragę infrastruktura ma objąć całe Czechy.

Cel to inwestycje w publicznie dostępne stacje ładowania energią elektryczną i uzupełniania alternatywnych paliw – w tym wodoru czy LNG.

Firmy chcące zbudować na terenie Czech stacje do ładowania samochodów elektrycznych będą mogły aplikować o dofinansowanie w czterech przetargach, które przeprowadzą czeskie władze.

– Czeski system to kolejny dobry przykład tego, jak państwa członkowskie mogą przyczyniać się do walki z globalnym ociepleniem. System będzie promować wykorzystanie alternatywnych paliw i redukcję szkodliwych emisji, i zachęci konsumentów i biznes do wykorzystania zielonego transportu bez niesprawiedliwego zakłócania konkurencji – komentuje unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Wcześniej, w lutym br., Bruksela zgodziła się na pomoc publiczną w ramach programu budowy stacji ładowania, który zgłosił rząd Niemiec. Budżet tego programu, przewidzianego na lata 2017-19, jest kilkukrotnie wyższy i sięga 300 mln euro. Dzięki temu powstać ma 15 tys. stacji ładowania. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...