Na stacjach benzynowych Shell staną stacje ładowania EV

Na stacjach benzynowych Shell staną stacje ładowania EV
Fot. David Nagy, flickr cc
REKLAMA

Koncern paliwowy Shell potwierdził, że będzie montować stacje ładowania samochodów elektrycznych na swoich stacjach benzynowych. Pierwsze staną w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Shell podał, że do końca tego roku zainstaluje na swoich stacjach pierwsze punkty ładowania samochodów elektrycznych. Ich jednostkowa moc sięgnie 50 kW.

Pierwsze ładowarki staną na stacjach Shella w Wielkiej Brytanii – w regionach Greater London i Derby, a także w w Holandii, w dystrykcie Randstat koło Amsterdamu.

Punkty ładowania na stacjach Shella mają być zgodne ze standardami ładowania CHAdeMO i CCS, dzięki czemu możliwe będzie ładowania m.in. elektrycznych aut Nissana i BMW.

Za wykonanie stacji ładowania będzie odpowiedzialna firma Allego, która w zakresie rozwoju infrastruktury ładowania EV współpracuje już m.in. z BMW. Oferta obu firm jest adresowana do holenderskich przedsiębiorstw, które mogą zakupić elektryczne BMW i3 w pakiecie z ładowarkami oferowanymi przez Allego. 

Allego ma na koncie budowę już ponad 4,7 tys. stacji ładowania w krajach Beneluksu i w Niemczech, czyli na obszarze, w którym – jak wylicza – jest zarejestrowanych ponad 40 proc. z 500 tys. samochodów elektrycznych jeżdżących po europejskich drogach. 

W maju br. Allego wygrało przetarg na budowę od 644 do 1044 publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które powstaną w Belgii.  

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekty PV na terenie całej Polski

Kupię projekty PV na terenie całej Polski na każdym etapie realizacji. Proszę o przesyłanie dokument czytaj dalej...

Wydzierżawię grunty pod fotowoltaikę

Poszukuję do wydzierżawienia gruntów pod instalację fotowoltaiczne na terenie całego kraju. Mile wid czytaj dalej...

kupię PV z aukcjami

Jestem zainteresowany kupnem projektów PV z wygranymi aukcjami. Radosław Włodarczyk czytaj dalej...

Oferuję zespół monterów pv

Oferuję zespół 8 doświadczonych monterów instalacji pv. Instalatorzy posiadają doświadczenie przy p czytaj dalej...