Solaris sprzeda autobusy elektryczne do Włoch

Solaris sprzeda autobusy elektryczne do Włoch
Fot. I.Blu, flickr cc
REKLAMA

Polski producent autobusów elektrycznych chwali się kolejnymi zamówieniami. W ostatnich tygodniach firma Solaris pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch. Z tego 12 nowych Solarisów Urbino 12 electric trafi do klienta ATB z Bergamo, a 10 do Mediolanu.

Autobusy Solaris Urbino 12 electric zamówione przez ATB Bergamo oraz ATM Milano to bardzo zbliżone do siebie konstrukcje pod kątem parametrów technicznych. Dostawcą osprzętu elektrycznego dla autobusów w obu kontraktach będzie firma Medcom. Urbino electric na rynek włoski będą napędzane osiami typu AVE 130 ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 2 x 125 kW. Energia elektryczna magazynowana będzie w zestawie baterii typu High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. W obu pojazdach producent zastosuje nowoczesny pulpit dotykowy własnej konstrukcji.

Solaris informuje, że mimo podobnych preferencji odnośnie napędu i baterii, obaj przewoźnicy wybrali inny sposób uzupełniania energii w swoich elektrobusach. Urbino 12 electric dla ATB Bergamo wykorzystywać będzie do tego ładowarkę produkcji Medcom z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW. Z kolei ATM Milano wybrało ładowarki on-board również firmy Medcom o mocy 70 kW.

To kolejne zamówienie na autobusy elektryczne, o którym w ostatnich tygodniach poinformował polski producent.

W ostatnich dniach Solaris zdobył kolejne zamówienie na dostawę elektryków do Warszawy. Stołeczne MZA powiększy swoją flotę na początku 2018 roku o kolejnych 10 w pełni bezemisyjnych autobusów elektrycznych. Po stolicy już jeździ 10 bateryjnych Solarisów.

Jeszcze w tym roku do Krakowa zostanie dostarczonych kolejnych 20, a do Jaworzna 22 autobusy elektryczne polskiego producenta. W komunikację miejską opartą na autobusach elektrycznych inwestują także mniejsze polskie miasta. Miejski Zakład Komunikacji Chodzież i gmina Września zdecydowały się na model pojazdu Solarisa Urbino 8,9 LE electric. Oba miasta zakupiły po jednym egzemplarzu, by móc testować technologię.

Z kolei przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Sosnowca podpisało umowę na dostarczenie trzech nowych Solarisów Urbino 12 electric, a Miejski Zakład Komunikacji z Ostrowa Wielkopolskiego czterech. 

W ubiegłym miesiącu Solaris pozyskał zamówienia na autobusy elektryczne z bateriami o pojemności 240 kWh, które trafią do Norymbergii i Fürth, a także zamówienie na dwa elektryki, które trafią do francuskiego miasta Frontignan. Oba autobusy zostaną wyposażone w baterie High Energy o pojemności 160 kWh, które będą ładowane poprzez ładowarkę o mocy 80 kW. Jej dostarczenie było częścią zawartego kontraktu. Źródłem napędu w bateryjnych Urbino będą silniki centralne o mocy 160 kW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

zestaw PV 10 kw najtaniej

Sprzedam używany zestaw PV 10kw . W skład zestawu wchodzą panele + inwerter . Atrakcyjna cena za cał czytaj dalej...

Moduły fotowoltaiczne Amerisolar Sprzedam

Proponujemy do sprzedaży moduły Amerisolar. Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy dystrybut czytaj dalej...

3kW OFF GRID /ON GRID :zestawy hybrydowe PV: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zabezpiecz czytaj dalej...

SPRZEDAM PRĄD

Sprzedam energię elektryczną z farmy wiatrowej. Produkcja 3000-5000 MW rocznie. Preferowana stała ce czytaj dalej...