Liczba aut elektrycznych we Francji przekroczyła 100 tys.

Liczba aut elektrycznych we Francji przekroczyła 100 tys.
Fot. Avere-France
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu we Francji dokonano rejestracji stu-tysięcznego samochodu napędzanego w 100-procentach energią elektryczną. Jeszcze pięć lat temu liczba zarejestrowanych we Francji elektryków wynosiła niecałe 15 tys., a w roku 2010 poniżej tysiąca.

Osiągnięcie takiego wyniku oznacza, że Francja jest europejskim liderem jeśli chodzi o łączną liczbę zarejestrowanych aut napędzanych wyłącznie energią elektryczną.

Doliczając do tego rejestracje hybryd ładowanych z gniazdka, łączna liczba takich pojazdów we Francji przekroczyła 117 tys. Uwzględniając rejestracje aut typu plug-in europejskimi rekordzistami są Norwegowie, którzy taki poziom osiągnęli w grudniu 2016 r.

Na koniec 2016 r. we Francji było zarejestrowanych w sumie 93,1 tys. samochodów w 100-proc. elektrycznych, a tylko od początku 2017 r. zarejestrowano niemal 7 tys. takich aut, co jest wynikiem lepszym o 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W całym 2016 r. we Francji zarejestrowano 27,3 tys. samochodów wyłącznie napędzanych energią elektryczną.

Francuskie stowarzyszenie promujące elektryczną motoryzację Avere-France ocenia, że rozwój rynku elektryków we Francji to w dużej mierze zasługa zachęt do zakupu tego rodzaju aut, w tym dopłaty w wysokości nawet 10 tys. euro przy zakupie EV – przy jednoczesnym zezłomowaniu starego auta z napędem diesla. Avere-France dodaje, że zainteresowaniu elektrycznymi pojazdami sprzyja wchodzenie na rynek modeli z zasięgiem zbliżającym się do 300 km. Taki zasięg ma nowa wersja elektrycznego Renault Zoe, który na razie zdominował francuski rynek EV. 

Badanie opinii publicznej, na które powołuje się Avere-France, wskazuje, że zakupem auta elektrycznego jest zainteresowanych 35 proc. kierowców we Francji, a ten odsetek rośnie do ponad 50 proc., jeśli brane są pod uwagę osoby, które miały okazję przetestować taki pojazd lub gdy w pobliżu ich domów są dostępne punkty ładowania.

Avere-France szacuje, że do końca obecnej dekady liczba zarejestrowanych pojazdów elektrycznych we Francji przekroczy 350 tys.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Panele BAUER 265W, cena 0,39E/Wp, okazja!

Witam, Oferta sprzedaży paneli produkcji niemieckiej firmy BAUER. Moc 265W. Polikrystaliczne. Okazy czytaj dalej...

Na sprzedaż - polska dystrybucja - Q Cells, Ja Solar

Do natychmiastowego odbioru. Wysokie stany magazynowe!!! Darmowy odbiór w 75 oddziałach Grodno S.A. czytaj dalej...

Gotowy Projekt PV pod inwestycję

Sprzedam gotowy projekt pod inwestycję Farmy Fotowoltaicznej o mocy < 1 MW. Wydane Opinie i Decy czytaj dalej...

fotowoltaika

fotowoltaika, elektryka, od 250zł / kWp czytaj dalej...