Polska firma dostarczy ładowarki do autobusów elektrycznych w Helsinkach

Polska firma dostarczy ładowarki do autobusów elektrycznych w Helsinkach
Fot. Ekoenergetyka-Polska
REKLAMA

Ekoenergetyki-Polska dostarczy do Helsinek trzy stacje ładowania o mocy 300 kW i jedną ładowarkę o mocy 700 kW. To kolejne zamówienie, które polska firma realizuje w Finlandii.

Standardowa ładowarka do ładowania na pętlach autobusowych od Ekoenergetyki-Polska quickPOINT City Charger została przeprojektowana i dostosowana do konkretnych wymagań lokalnego operatora energetycznego Helen, który zamówił trzy ładowarki o mocy 300 kW, o długości 4 m i szerokości 0,85 m. Ładowarki, wyposażone w pantograf, zostaną zainstalowana na pętlach autobusowych.

Do tego samego projektu Ekoenergetyka-Polska dostarczy również wiekszą ładowarkę o mocy 700 kW, która znajdzie się pod ziemią i zostanie połączona naziemnym masztem ładującym, co – jak podkreśla polska firma – jest pierwszym tego typu wdrożeniem w Europie.

Ładowarka będzie dostarczać energię do dwóch automatycznych punktów ładowania o mocy 350 kW każdy. W przyszłości, wraz z postępem technologii baterii, operator planuje umożliwić ładowanie z mocą 700 kW dla pojedynczego autobusu.

Ładowarki zostały zamówione przez firmę Helen, fińskiego dystrybutora energii, a zarządzane będą przez HSL, operatora transportu publicznego z fińskiej stolicy.

Urządzenia w projekcie realizowanym w Helsinkach wykorzystują międzynarodowe standardy komunikacji dla ładowania prądem stałym i mogą ładować większość europejskich marek autobusów elektrycznych.

Ekoenergetyka-Polska zapewnia również usługę centrum monitorującego, działającego 24 godziny na dobę i obserwującego pracę ładowarek w czasie rzeczywistym. 

Wszystkie ładowarki zostały dopasowane do konkretnych wymagań miasta, do projektu dostarczymy też pierwszą w Europie ładowarkę podziemną. Po raz kolejny rozwiewamy mity o ładowarkach miejskich dla autobusów, czyli przekonanie, że są one problematyczne dla architektury miast – komentuje prezes Ekoenergetyki-Polska Bartosz Kubik.

Wcześniej polska firma dostarczyła stację ładowania w standardzie 300 kW dla lokalnego operatora miejskiej komunikacji z innego fińskiego miasta Tampere. Wyposażone w pantograf urządzenie umożliwia szybkie i automatyczne doładowywanie autobusów elektrycznych podczas ich czterominutowych postojów na końcu trasy. 

Ekoenergetyka-Polska oferuje również ładowarki dla autobusów elektrycznych o mocy do 100 kW, które można instalować bezpośrednio na słupach tramwajowych oraz ładowarkę łączącą urządzenie ładujące oraz maszt ładujący o 50 proc. mniejszej podstawie w porównaniu ze standardowym produktem.

Ekoenergetyka-Polska to lider rynku europejskiego ładowarek dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła blisko 100 ładowarek i stacji szybkiego ładowania dla autobusów elektrycznych do ponad 20 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Firma oferuje ładowarki od mocy od 3 kW do 800 kW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Montaż farmy PV - NIEMCY

Potrzebuje 12 osob do montazu konstrukcji PV na gruncie - Niemcy, okolice Szczecina. Rozliczenie za czytaj dalej...

Projekty budowlane biogzowni

Projekty budowlane biogazowni. Od opracowania koncepcji technologicznej poprzez uzyskanie decyzji śr czytaj dalej...

Dokumentacja Prosument II

Wykonuję dokumentację techniczną systemów fotowoltaicznych do programu Prosument II. Krótkie termi czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV z wygraną aukcją i możliwą dotacją.

Sprzedamy Sp. z o.o. z projektem PV o mocy 0,54 MW z wygraną aukcją oraz z możliwą dotacją - obecn czytaj dalej...