Polska firma dostarczy ładowarki do autobusów elektrycznych w Helsinkach

Polska firma dostarczy ładowarki do autobusów elektrycznych w Helsinkach
Fot. Ekoenergetyka-Polska
REKLAMA

Ekoenergetyki-Polska dostarczy do Helsinek trzy stacje ładowania o mocy 300 kW i jedną ładowarkę o mocy 700 kW. To kolejne zamówienie, które polska firma realizuje w Finlandii.

Standardowa ładowarka do ładowania na pętlach autobusowych od Ekoenergetyki-Polska quickPOINT City Charger została przeprojektowana i dostosowana do konkretnych wymagań lokalnego operatora energetycznego Helen, który zamówił trzy ładowarki o mocy 300 kW, o długości 4 m i szerokości 0,85 m. Ładowarki, wyposażone w pantograf, zostaną zainstalowana na pętlach autobusowych.

Do tego samego projektu Ekoenergetyka-Polska dostarczy również wiekszą ładowarkę o mocy 700 kW, która znajdzie się pod ziemią i zostanie połączona naziemnym masztem ładującym, co – jak podkreśla polska firma – jest pierwszym tego typu wdrożeniem w Europie.

Ładowarka będzie dostarczać energię do dwóch automatycznych punktów ładowania o mocy 350 kW każdy. W przyszłości, wraz z postępem technologii baterii, operator planuje umożliwić ładowanie z mocą 700 kW dla pojedynczego autobusu.

Ładowarki zostały zamówione przez firmę Helen, fińskiego dystrybutora energii, a zarządzane będą przez HSL, operatora transportu publicznego z fińskiej stolicy.

Urządzenia w projekcie realizowanym w Helsinkach wykorzystują międzynarodowe standardy komunikacji dla ładowania prądem stałym i mogą ładować większość europejskich marek autobusów elektrycznych.

Ekoenergetyka-Polska zapewnia również usługę centrum monitorującego, działającego 24 godziny na dobę i obserwującego pracę ładowarek w czasie rzeczywistym. 

Wszystkie ładowarki zostały dopasowane do konkretnych wymagań miasta, do projektu dostarczymy też pierwszą w Europie ładowarkę podziemną. Po raz kolejny rozwiewamy mity o ładowarkach miejskich dla autobusów, czyli przekonanie, że są one problematyczne dla architektury miast – komentuje prezes Ekoenergetyki-Polska Bartosz Kubik.

Wcześniej polska firma dostarczyła stację ładowania w standardzie 300 kW dla lokalnego operatora miejskiej komunikacji z innego fińskiego miasta Tampere. Wyposażone w pantograf urządzenie umożliwia szybkie i automatyczne doładowywanie autobusów elektrycznych podczas ich czterominutowych postojów na końcu trasy. 

Ekoenergetyka-Polska oferuje również ładowarki dla autobusów elektrycznych o mocy do 100 kW, które można instalować bezpośrednio na słupach tramwajowych oraz ładowarkę łączącą urządzenie ładujące oraz maszt ładujący o 50 proc. mniejszej podstawie w porównaniu ze standardowym produktem.

Ekoenergetyka-Polska to lider rynku europejskiego ładowarek dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła blisko 100 ładowarek i stacji szybkiego ładowania dla autobusów elektrycznych do ponad 20 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Firma oferuje ładowarki od mocy od 3 kW do 800 kW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

3kW OFF GRID /ON GRID :zestawy hybrydowe PV: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zabezpiecz czytaj dalej...

SPRZEDAM PRĄD

Sprzedam energię elektryczną z farmy wiatrowej. Produkcja 3000-5000 MW rocznie. Preferowana stała ce czytaj dalej...

Sprzedaż 100 udziałów sp.z.o.o , OZE fotovoltaica łącznie 4,7 MW, dotacje ,aukcje

Spółka z.o.o sprzeda 100 udziałów Spółka działa od 4 lat na rynku OZE , prowadzi obecnie 4 projekty czytaj dalej...

Przygotowanie Pełnej Dokumentacji Projektowej Farma Fotowoltaiczna

Przygotowujemy pełną dokumentację projektową do budowy Elektrowni Fotowoltaicznych wraz z kwalifikac czytaj dalej...