PGE zbuduje w Łodzi punkty ładowania samochodów elektrycznych

PGE zbuduje w Łodzi punkty ładowania samochodów elektrycznych
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Polska Grupa Energetyczna zapowiada wejśćie na rynek elektromobilności w roli inwestora i operatora infrastruktury ładowania, a także sprzedawcy usługi ładowania. Wczoraj został podpisany list intencyjny pomiędzy PGE i Wojewodą Łódzkim na budowę 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji i systemu zarządzania zaplanowane zostało na III kwartał 2017 r.

PGE Polska Grupa Energetyczna startuje z projektem, w ramach którego przeprowadzi w Łodzi pilotaż związany z budową infrastruktury systemu elektromobilności. W ramach projektu uruchomi 6 szybkich, publicznych stacji ładowania oraz zaoferuje usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych.

Wczoraj Grupa PGE podpisała w tym celu list intencyjny z Wojewodą Łódzkim. Jak informuje spółka, strony zainicjowały w ten sposób rozmowy w zakresie ustalenia możliwości i warunków współpracy przy projekcie „e-Mobility”, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości pozyskania lokalizacji pod stacje ładowania na terenie Łodzi.

PGE zapewnia, że na miejsce pilotażu wybrało Łódź z uwagi na fakt, że jest to największe miasto obszaru dystrybucyjnego Grupy oraz miasto z dużym potencjałem do rozwoju rynku samochodów elektrycznych ze względu na jego centralne położenie oraz krzyżujące się węzły komunikacyjne.

 PGE, oprócz aktywnego udziału w spółce ElectroMobility Poland, włącza się w budowę infrastruktury systemu elektromobilności i wykorzystuje ten trend jako szansę na rozwój nowych obszarów biznesu, co wypełnia cele zaktualizowanej strategii Grupy – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W ramach programu Grupa PGE zamierza opracować system zachęt dla posiadaczy samochodów elektrycznych m.in. preferencyjne stawki dla klientów za sesje ładowania na publicznych stacjach ładowania oraz preferencyjne stawki użytkowania wolnych stacji ładowania dla klientów flotowych w pierwszym roku umowy. PGE chce także rozszerzyć ofertę o usługi dodatkowe opracowane wspólnie z producentami samochodów elektrycznych oraz z firmami leasingowymi.

– Celem pilotażu w Łodzi jest weryfikacja modelu biznesowego opartego na samochodach flotowych i możliwości jego replikacji w innych lokalizacjach. PGE będzie zarządzać infrastrukturą ładowania, świadczyć usługę szybkiego ładowania oraz sukcesywnie powiększać skalę biznesu i udoskonalać ofertę dla klientów – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

PGE zapewnia w komunikacie, że program „e-Mobility” wpisuje się w cel strategiczny wyznaczony przez Ministerstwo Energii, które nakreśliło perspektywę miliona samochodów elektrycznych na polskich drogach w roku 2025. Ministerstwo Energii pracuje nad tym projektem w ramach Planu Rozwoju Elektromobilności.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
kajko |
Tam widze Tesle , to może dla niego będą budować
alladyn-solar-batt |
Na razie PGE to niech wybuduje linie zasilające rejon Garwolina, bo te istniejąceprzy byle śniegu padły,a zapasowe,,zdechły'' będąc wstanie przenosić jedynie połowę rozdysponowanej mocy... Dziś blackout był od 2.35 w nocy do 10.43 przed południem.
marek |
i dla kogo to? dla kilku bogaczy ( cena samochodu 150 tyś.) lepie wybudować stacje do tankowania gazu - to jest odpowiednie dla zarobków w polsce.
gość |
Rynek mały ale z ogromnym potencjałem , potrzeba tylko zainteresowania koncernów energetycznych, państwa, uczelni i samych kierowców.
TT |
@marek, masz kompleks lub mało wiedzy o temacie. Bogacze mają gdzieś OZE i kupują fury warte więcej niż te twoje 150tys. ba nawet więcej niż Tesla (nowa). Pasjonaci i ludzie widzący przyszłość tego typu napędów napędzają sprzedaż, a zwłaszcza w Polsce gdzie posiadanie elektryka premiowane jest serdecznym palcem ze strony państwa. Posiadanie elektryka to nie wydatek 150 tys., a o wiele mniej bo elektryka z małym przebiegiem można znaleźć za mniej niż 40tys. Problemem w Polsce jest właśnie ładowanie bo plan morawieckiego miliona "samochodów elektrycznych" przy takiej postawie rządu to PISdolenie dla poklasku ciemnoty.
marek |
@TT,150 tyś nie jest jakąś zawrotną kwota ale ile procent społeczeństwa zakupi takie pojazdy ? kupią tylko pasjonaci bo o ekologii niema tu mowy chyba że stacje będą ładowały ze słonka . a elektryka za 40 tyś to sobie włóż między bajki !

Giełda OZE

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...

Sprzedam 600 kW PV na dachu

Sprzedam spółkę celową. 600 kW PV na dachu z przyznaną dotacją i wygraną aukcją. czytaj dalej...

Biogazownię rolniczą

Sprzedam biogazownię rolniczą o mocy 0,8 MWh czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0,99 MW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu sprzedaż projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. Proje czytaj dalej...